Igaunijā izmeklē vīrieša nāvi divas nedēļas pēc vakcinācijas pret Covid-19

Igaunijā šonedēļ miris kāds 31 gadu vecs vīrietis, kurš divas nedēļas pirms nāves saņēmis vakcīnu pret Covid-19, pavēstījusi Igaunijas valdība. Viņa nāves apstākļi tiek noskaidroti, bet plašāku informāciju sabiedrībai liedz sniegt veselības un personas datu konfidencialitāte, vēsta raidorganizācija ERR.

Valdība vīrieša nāves faktu apstiprinājusi preses konferencē ceturtdien, 4.martā. Nāves cēloņa noskaidrošanā ir iesaistīta Igaunijas Zāļu aģentūra.

«Cik man ir zināms, šī informācija tika atklāta, kad par to sāka izplatīties baumas,» sacījusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas). «Kamēr nekas nav konstatēts, nevar teikt, ka tas ir saistīts ar to [vakcīnu – ERR].»

Lasiet arī: Sākta Krievijas izstrādātās potes Sputnik V paātrinātā vērtēšana Eiropā

Igaunijas veselības un darba lietu ministrs savukārt sacījis, ka veselības datu konfidencialitātes dēļ ir sarežģīti sniegt publiski papildu informāciju par notikušo. Ministrs tomēr apliecinājis, ka tiklīdz tiks iegūti galīgie secinājumi, sabiedrībai tiks darīta zināma detalizēta informācija.

Šobrīd ir zināms, ka 31 gadu vecais vīrietis saņēmis AstraZeneca Covid-19 vakcīnas devu kā glābšanas dienesta darbinieks. Pēc vakcinācijas vīrietim bijusi paaugstināta temperatūra un galvas sāpes, kas ir vakcīnas blaknes, ko pirmajās dienās pēc vakcinācijas izjūt daudzi potes saņēmēji.

Desmit dienas vēlāk vīrietis uzņemts slimnīcā un nomiris trešdien, 3.martā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas