Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

«Pagājušajā vasarā lielu popularitāti iemantoja īres skrejriteņi. Tas radīja nepieciešamību pēc skaidriem noteikumiem ar mērķi panākt, lai vieglie elektriskie transportlīdzekļi ir droši un lai visiem satiksmes dalībniekiem pārvietoties būtu droši,» tā sagatavotos priekšlikumus komentējis Igaunijas ekonomisko lietu ministrs Tāvi Āss (Taavi Aas).

Sagatavotais regulējums paredz ieviest noteikumus vieglo elektrisko transportlīdzekļu lietošanai, kas attiektos visiem individuāliem transportlīdzekļiem ar elektromotoru, kura maksimālā jauda ir 1 KW un maksimālais ātrums nepārsniedz 25 kilometrus stundā, raksta ERR.

Atbilstoši noteikumiem ar elektroskrejriteņiem un citiem šīs kategorijas transportlīdzekļiem Igaunijā drīkstēs pārvietoties tikai pa veloceliņiem un gājēju ietvēm.

Noteikumu izpratnē to vadītāji tiktu uzskatīti par ietves transportlīdzekļu vadītājiem un uz tiem tiktu attiecināti līdzīgi noteikumi kā uz automašīnu vadītājiem. Piemēram, ietves transportlīdzekļa vadītājs nedrīkstētu braukt dzērumā, tā paredz ministrijas sagatavotais regulējums, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas