Igaunija izziņo energoresursu cenu kompensēšanas kārtību

Igaunijas valdība pēc ilgām diskusijām par palīdzību iedzīvotājiem saistībā ar elektroenerģijas un gāzes cenu kāpumu vienojusies par būtisku atbalsta pasākumu kopumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Koalīcijas politisko spēku – Reformu partijas un Centra partijas – vienošanās paredz kompensēt iedzīvotājiem elektroenerģijas cenas daļu, kas pārsniedz 0,12 eiro par kilovatstundu.

«Tika panākta vienošanās, un mums šobrīd ir papildu [atbalsta – BNN] pasākums privātiem patērētājiem. Kompensēšanas kārtība tiks automātiski iekļauta elektrības rēķinā. Mēs pilnībā kompensēsim elektrības rēķinus, kur cena pārsniedz 0,12 eiro par kilovatstundu līdz 650 kilovatstundām,» tā ceturtdien, 20.janvārī, pavēstījis Reformu partijas parlamenta frakcijas priekšsēdētājs Marts Verklaevs (Mart Võrklaev).

Lasiet arī: Atbalsta atbrīvošanu no elektroenerģijas nodokļa par elektrības ražošanas procesa palaišanai saražoto un patērēto

«Šajā ietvarā ietilpst ap 80% ģimeņu, kuras patērē mazāk par 650 kilovatstundām, taču šis pasākums palīdzēs visiem. Tas darbosies attiecībā uz visiem [ar elektrības patēriņu] līdz 650 kilovatstundām,» skaidrojis Verklaevs.

Līdzīga maksimālā cenu robeža Igaunijā ieviesta arī gāzes cenām, kas noteikta 65 eiro apmērā par megavatstundu. Gāzes patērētājam valsts 100% apmērā kompensēs cenas, kas pārsniedz šo robežu, bet nepārsniedz 2,75 megavatstundu patēriņu.

Igaunijas valdība arī panākusi arī vienošanos par būtisku sadales tīklu maksas pazemināšanu uzņēmumiem, ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas