Igaunijā jauno valdību lūgs veidot Kallasai no Reformu partijas

Igaunijā pēc premjerministra Jiri Ratasa (Jüri Ratas) pēkšņās atkāpšanās no amata prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) paudusi, ka nākamo valdību lūgs veidot parlamenta opozīcijā strādājošās Reformu partijas līderei Kajai Kallasai (Kaja Kallas), vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Prezidente trešdien, 13.janvārī, paziņojusi Covid-19 krīze valstī prasa strauju jaunas valdības izveidi. Kaljulaida nolēmusi šo uzdevumu uzticēt parlamenta lielākās Reformu partijas līderei Kajai Kallasai. Liberālā spārna Reformu partijai ir 34 deputātu vietas, taču partija jau otro Rīgikogu sasaukumu strādā opozīcijā.

Igaunijas Konstitūcija paredz, ka premjerministra atkāpšanās nozīmē visas valdības atkāpšanos. Ratass, kurš ir Igaunijas centrālajā varā un arī Tallinā valdošās Centra Partijas priekšsēdētājs, valdošo koalīciju ar Igaunijas Konservatīvo tautas partiju un nacionālkonservatīvi noskaņoto Isamaa vadījis kopš 2019.gada.

Naktī uz trešdienu viņš paziņoja par demisiju saistībā ar tiesībsargājošo iestāžu uzsāktu izmeklēšanu par lēmumiem, kas saistīti ar 39 miljonu eiro liela valsts aizdevuma piešķiršanu no valsts kredītiestādes KredEx puses.

Lasiet arī: Igaunijā par atkāpšanos paziņo premjerministrs Ratass

Aizdevums izsniegts vērienīgam Tallinas būvprojektam Porto Franco un izmeklētāju aizdomas krīt uz piecām personām, tostarp uz nu jau bijušo Centra Partijas ģenerālsekretāru Mihailu Korbu (Mihhail Korb), vēsta ERR.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!