Igaunijā Kaljulaida gatava otrajam prezidentes termiņam, kaut parlamentā atbalsta nav

Igaunijā augusta beigās gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Šobrīd nevienam kandidātam nav pietiekama parlamenta deputātu atbalsta, bet turpināt darbu otrajā amata termiņā ir gatava pašreizējā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), vēsta raidorganizācija ERR un portāls Postimees.

«Esmu pateikusi, ka esmu gatava. Ar to dodu drošu pamatu diskusijām,» intervijā portālam Postimees sacījusi Igaunijas prezidente, kurai šogad noslēdzas pirmais piecu gadu amata termiņš.

«Tāpat kā es nepametu savu valsti 2016.gadā, es tā nedarīšu arī tagad. [Tas būs –BNN] tāpat kā es pievienojos valsts sektoram kā premjerministra padomniece 1999.gadā. Es būšu atklāta: to bija grūti īstenot finansiālā ziņā, taču es to izdarīju.»

Lasiet arī: Igaunijā, pārsniedzot 60 Covid-19 pacientus slimnīcās, izsludina ārkārtējo situāciju veselības aprūpes jomā

Kaljulaida, kuras darbība prezidentes amatā bijuši kopumā veiksmīga un aizvadīta bez lieliem satricinājumiem, aizsākās negaidīti, jo 2016.gadā viņa amatam tika izraudzīta kā kompromisa figūra. Tas notika pēc tam, kad politisko partiju atbalstītie kandidāti nespēja gūt pietiekamu likumdevēju atbalstu parlamentā.

Rīgikogu prezidenta vēlēšanas Igaunijā ir gaidāmas 30.augustā. Vēl līdz pirmdienai, 16.augustam, parlamenta frakcijas nav spējušas savākt vismaz 21 deputāta parakstu, lai oficiāli paustu atbalstu kaut vienam amata kandidātam, vēsta ERR un Postimees.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas