Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunijas valsts pārvaldes ministrs Jāks Ābs

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljoniem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

«Viss pasūtījums ir nodrošinājums vienam mēnesim, jo situācija vēršas plašumā. Pat tad, ja mums beigās intensīvajā aprūpē būs vairāk cilvēku, par nodrošinājumu būsim parūpējušies,»

tā vērienīgo pasūtījumu, kas veikts ceturtdien, 26.martā, komentējis Igaunijas valsts pārvaldes ministrs Jāks Ābs (Jaak Aab).

Igaunijā līdz piektdienas, 27.marta, rītam apstiprināti 575 saslimšanas gadījumi ar COVID-19. Viens cilvēks ir miris no slimības izraisītām komplikācijām, savukārt izārstējušies ir 11.

Lasiet arī: Jaunākie COVID-19 dati par Baltiju. Latvijā – 280, Lietuvā – 344

Igaunija no kāda nenosaukta uzņēmuma Ķīnā ir pasūtījusi mediķu vajadzībām 5,5 miljonus ķirurģisko masku, divus miljonus FFP-2 tipa respiratoru un 100 000 FFP-3 tipa respiratoru. No uzņēmuma arī pasūtīti 7,6 miljoni elpceļu masku, kā arī cimdi, aizsargtērpi, aizsargbrilles un cits aprīkojums darbam vīrusa uzliesmojuma apstākļos.

Ābs skaidrojis intervijā ETV, ka Igaunija meklējusi piegādātāju Ķīnā, jo Eiropā šobrīd tāds nav atrodams. Igaunijas valsts pārvaldes ministrs uzsvēris, ka piegādātājs ir uzticams – atrasts ar Igaunijas vēstnieka un Ķīnas valdības palīdzību. Ābs arī sacījis, ka pasūtījuma nogādāšanai Igaunijā būs vajadzīgas trīs vai četras lidmašīnas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas