Igaunija komunālo maksājumu atvieglošanā izmaksājusi 170 milj. eiro

Igaunijai cenšoties mīkstināt elektroenerģijas un gāzes sadārdzinājuma ietekmi, šajā apkures sezonā valsts ir samaksājusi iedzīvotājiem un uzņēmumiem 170 miljonus eiro, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

No šīs summas 158 miljoni eiro maksāti privātiem patērētājiem un uzņēmumiem caur Igaunijas Ekonomikas ministrijas atbalsta pasākumu. Igaunijas Finanšu ministrija ir izmaksājusi papildu aptuveni desmit miljonus eiro enerģijas rēķinu nomaksas atbalstīšanā caur pašvaldībām.

2021.gada rudenī valstī tāpat kā citviet Eiropā tika novērots straujš energoresursu cenu pieaugums. Igaunijas valdība pieņēma vairākus secīgus lēmumus ar mērķi mazināt cenu augstākā punkta ietekmi gan uz mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem.

Lasiet arī: Straujās inflācijas dēļ pensijas šogad plāno indeksēt agrāk

Kopumā tikusi īstenoti septiņi pasākumi, lai kompensētu negaidīti augstās komunālo maksājumu cenas. Aprīlī Igaunijā atbalstu joprojām var lūgt, izmantojot tikai vienu pasākumu, taču pārējie seši ir izbeigti.

Atlikušais ir Igaunijas Finanšu ministrijas izstrādāts pasākums. Ar to tika kompensēti rēķini par elektroenerģiju, gāzes un centralizēto siltumapgādi ģimenēm, kuru vidējie mēneša ienākumi ir zemāki par vidējiem. Lai gan pasākums sākotnēji bija paredzēts, lai kompensētu rēķinus atpakaļejoši no 2021. gada septembrim līdz šā gada martam, valdība nolēma paplašināt pasākumu, lai pasākumā iekļautu arī aprīļa mēnesi. Maijā nav plānots to turpināt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas