Igaunijā konkurenci elektrības tirgū pastiprinās ar sadales tīklu reformu

Igaunijas valdībai tiecoties pastiprināt konkurenci elektrības tirdzniecībā, tā pieņēmusi likumu grozījumus, ar kuriem vajadzētu panākt sadales tīklu uzņēmumu atvēršanos lielākai konkurencei, piedāvājot dažādas piegādes iespējas un lielāku konkurenci, piemēram, elektroauto uzlādes infrastruktūrā, vēsta raidorganizācija ERR.

Premjerministres Kajas Kallasas (Kaja Kallas) vadītā valdība grozījumus Igaunijas Elektrības tirgus likumā un Valsts aktīvu likumā apstiprināja ceturtdien, 2.septembrī. Nākamais solis ir grozījumu pieņemšana parlamentā Rīgikogu.

Ekonomikas un sakaru lietu ministrs Tāvi Āss (Taavi Aas) skaidrojis: «Galvenokārt tas ir vērsts uz to, lai mūsu elektrības tirgus būtu pēc iespējas caurskatāmāks un lai visām tirgū iesaistītajām pusēm būtu vienādas iespējas piedalīties tirgū un rīkoties».

Lasiet arī: Linkaits: Loģistikas padomei jāpanāk, lai Latvija Baltijas jūras valstu loģistikas indeksā būtu pirmajā vietā

«Ja mēs runājam par konkrētām lietām, ko šīs izmaiņas nesīs, tad galvenokārt tās dod labākas iespējas ražot elektroenerģiju reti apdzīvotās vietās, (..) palielinot tīklu elastību, lai sadales tīklu uzņēmumi iegūtu vairāk pakalpojumu no citiem pakalpojumu sniedzējiem no liela pakalpojumu sniedzēju loka, nevis tikai no viena uzņēmuma saistītajiem uzņēmumiem. Ir arī ierobežojumi sadales tīklu uzņēmumiem, kuri darbojas ar elektroauto uzlādes punktiem un elektroenerģijas ražošanas stacijām,» skaidrojis ministrs ministrs.

«Mēs zinām, ka sadales tīkliem ierasti ir zināmas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem tirgus dalībniekiem. Ar šo grozījumu izplatītājiem tiek noteikti ierobežojumi. Vienkāršoti izsakoties, tīkla uzņēmumi nevarēs paši piedāvāt pakalpojumus, piemēram, būvēt uzlādes punktus,» atzīmējis Āss.

Igaunijas Ekonomikas un sakaru lietu ministrijas pārstāve Kadri Laube (Katri Laube) sacījusi, ka, ja grozījumi tiks apstiprināti arī parlamentā, tad elektrības sadales tīkliem valstī arī tiks aizliegts attīstīt un pārvaldīt elektromobiļu uzlādes punktus un būt to īpašniekiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas