Igaunija kovida sertifikātu apturēs, ja februārī būs maz pacientu slimnīcās

Igaunijas valdība vienojusies no 21.februāra atcelt digitālā kovida sertifikāta uzrādīšanas prasību, ja vien turpmākajās nedēļas slimnīcās būtiski neaugs simptomātisko kovida pacientu skaits, paziņojusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas).

Trešdien, 2.februārī, Igaunijas valdības vadītāja ierakstā sociālajā medijā Facebook pavēstījusi: «Otrdien valdības sēdē lēmām, ka kontroles pasākumi tiks pakāpeniski mazināti un ka sāksim ar bērniem un jauniešiem. Gan Zinātnes padome, gan Veselības padome, gan arī mediķi un veselības aprūpes darbinieki, kuriem vīrusa izplatības dēļ ir smaga darba slodze, prasa būt piesardzīgiem. Tāpēc mēs varam atteikties no digitālā kovida sertifikāta uzrādīšanas iekštelpās, ja tuvākajās nedēļās nepieaugs hospitalizēto cilvēku skaits.»

Lasiet arī: Lietuva nolemj apturēt kovida sertifikāta darbību

Attiecībā uz visu sabiedrību un digitālā kovida sertifikāta uzrādīšanas prasību, kas Igaunijā ēdināšanas iestādēs un citās sabiedriskās iekštelpās bijusi spēkā kopš rudens, nolemts, ka prasība tiks atcelta no 21.februāra, ja vien no 7. līdz 17.februārim vidēji dienā slimnīcās nonākušo simptomātisko kovida pacientu skaits nesasniegs 25.

Lai atvieglotu dzīvi jaunākajām paaudzēm valdība apņēmusies jau no 7.februāra bērniem un skolēniem, kuri skolā, bērnudārzā vai interešu izglītības nodarbībās bijuši ciešā kontaktā ar kādu, kuram atklāta inficēšanās ar koronavīrusu SARS-CoV-2, atcelt pašizolācijas prasību neatkarīgi no tā, vai kontaktpersonas ir vakcinētas.

Trešais solis epidemioloģisko ierobežojumu atvieglošanā Igaunijā būs no 14.februāra nepilngadīgajiem vairs neprasīt uzrādīt digitālo kovida sertifikātu, teikts Igaunijas premjerministres paustajā Facebook.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas