Igaunijā kovida sertifikātu nepilngadīgajiem paildzina līdz 15 mēnešiem

Igaunijā digitālā kovida sertifikāta termiņš bērniem un pusaudžiem, kuri nav sasnieguši pilngadību, tiks paildzināts no deviņiem līdz 15 mēnešiem, tā Igaunijas valdības lēmumu citē raidorganizācija ERR.

Lēmums, ko Igaunijas valdība pieņēmusi ceturtdien, 27.janvārī, stāsies spēkā 1.februārī. 15 mēnešu ilgajā periodā no vakcinācijas brīža nepilngadīgajiem, atgriežoties valstī no ārzemēm, nebūs jādodas pašizolācijā un viņi varēs uzturēties vidē ar samazinātu epidemioloģisko bīstamību, uzrādot savu kovida sertifikātu.

Lasiet arī: Juhņēviča: Johnson & Johnson vakcīna gandrīz vairs netiek pasūtīta

Februārī visā Eiropas Savienībā stāsies spēkā izmaiņas digitālā kovida sertifikāta darbībā, pieaugušajiem samazinot vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu no pašreizējiem 12 mēnešiem līdz deviņiem mēnešiem. Lai pasargātu sevi no smagas saslimšanas ar kovidu un pagarinātu sertifikāta derīguma termiņu līdz vienam gadam, pieaugušie var saņemt balstvakcīnu.

Tā kā Igaunijā nav atzīts, ka nepilngadīgajiem ir vajadzīga balstvakcinācija, vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņš nepilngadīgajiem, kuri ir pilnībā vakcinēti, tiks automātiski paildzināts līdz 15 mēnešiem. Vienlaikus ES sastāvā esošajā ārvalstīs kopējais vakcinācijas termiņš gan nepilngadīgajiem, gan pieaugušajiem būs deviņus mēnešus ilgs, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas