Igaunijā kovida vakcīnas blakņu kompensācijai piesakās 241 cilvēks

Igaunijā no maija sākuma ieviesta kovida vakcinācijas blakņu kompensēšanas kārtība. Tā ieviesta, lai atlīdzinātu iedzīvotājiem par nopietniem veselības traucējumiem vakcinācijas iespaidā. Pirmajās dienās uz kompensāciju pieteicies 241 cilvēks, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Iesniegumus par kovida vakcīnas kompensāciju saņem Igaunijas veselības pārvalde. Pagaidām nav skaidrs, cik no iesniegumiem tiks pieņemti, un to pārbaudīšana var aizņemt vairākus mēnešus. Maksājumus varēs saņemt cilvēki, kuri vakcinēti pret kovidu pēc 2020.gada decembra.

Kompensāciju iecerēts izmaksāt vienā maksājumā, no kura netiktu ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Lai kvalificētos kompensācijas saņemšanai, vakcīnas radītām blaknēm jābūt ārsta apstiprinātām un tādām, ko cilvēks izjutis vismaz četrus mēnešus.

Kovida vakcīnas blakņu kompensācijai 2022.gadā Igaunijā atvēlēts viens miljons eiro. No 2023.gada šī kārtība tiks attiecināta arī uz citām vakcīnām, tostarp pret gripu, ērču encefalītu un ārvalstu ceļojumiem nepieciešamām vakcīnām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas