Igaunija kritizē Ķīnas, Krievijas ievēlēšanu ANO Cilvēktiesību padomē

ANO Cilvēktiesību padomes sēžu zāle Ženēvā

Krievija un Ķīna šonedēļ izvēlētas dalībai ANO Cilvēktiesību padomē. Igaunijas Ārlietu ministrija nav atklājusi, kā Igaunija rīkojusies balsojumā, taču netieši norādījusi, ka valstis, kuras pārkāpj cilvēktiesības, nav saņēmušas balsis no Baltijas valsts, vēsta raidorganizācija ERR.

ANO darbojas Cilvēktiesību padome, kuras deklarētais mērķis ir aizstāvēt cilvēktiesības pasaulē un arī veicināt to ievērošanu. Padomē darbojas 47 ANO dalībvalstis, kuras tajā uz trīs gadu pilnvaru termiņu ievēlē citas attiecīgā reģiona valstis. Katras Cilvēktiesību padomes locekles ievēlēšanai ir vajadzīgs 97 ANO dalībvalstu atbalsts.

Otrdien, 14.oktobrī, šajā organizācijas struktūrvienībā ir ievēlētas Krievija, Ķīna, Ukraina, Kuba, Meksika, Pakistāna, Nepāla un Senegāla.

Balsojumā savā reģionālajā grupā piedalījusies arī Igaunija. Brita Tarvisa (Britta Tarvis), Igaunijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve komentējusi raidorganizācijai ERR: «Saskaņā ar diplomātisko praksi mēs nepubliskosim rīcību aizklātā balsojumā, taču varam pateikt, ka Igaunija nedod savu balsi par valstīm, kuru cilvēktiesību ievērošana kopumā un šīm valstīm raksturīgi neatbilst starptautiskiem standartiem.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas