Igaunijā krīzes laikā auguši mājsaimniecību uzkrājumi

Igaunijā mājsaimniecību naudas uzkrājumi novembrī sasnieguši 10,3 miljardus eiro, kas ir par vienu miljardu eiro vairāk nekā 2019.gada novembrī. Vienlaikus kredītiestādēs bijis nerezidentu ietaupījumu apjoms, tā jaunākos Igaunijas Bankas datus citē raidorganizācija ERR.

Valsts iedzīvotāju mājsaimniecību uzkrājumi 2020.gada novembrī bijuši 9,1 miljarda eiro apmērā, kas gada laikā liecina par kāpumu par 12,7%. Nerezidentiem piederošu ietaupījumu apjoms savukārt aizvadītajā novembrī bijis 1,3 miljardi eiro, un, salīdzinot ar 2019.gada novembri, tas samazinājies par 15 miljoniem eiro.

Kā datus komentē Igaunijas Bankas ekonomists Tāvi Raudsārs (Taavi Raudsaar), kopējo mājsaimniecību uzkrājumu kāpumu veidojuši divi galvenie faktori.

«Pirmais ir tāds, ka pieauga nenoteiktība. Izjūtot nenoteiktību par tuvāko nākotni, cilvēki ir samazinājuši patēriņu un sākuši vairāk taupīt. Tā ir izplatīta rīcība lielākajā daļā krīžu,» vērtēja Raudsārs.

«Otrā lieta pašreizējā krīzē ir tāda, ka dažas preces un pakalpojumus – piemēram, ceļojumus un izklaidi – patlaban ir sarežģīti vai neiespējami patērēt, kas nozīmē, ka cilvēkiem paliek pāri vairāk naudas,» tā uzkrājumu kāpumu Igaunijā 2020.gadā komentējis Igaunijas Bankas ekonomists, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas