Igaunijā krīzes partiju reitingā vadībā opozicionāri

Igaunijas Reformu partijas līdere Kaja Kallasa

Lai arī Igaunijas mediju virsrakstos un televīzijas ekrānos dominē valdošās Centra partijas un tās koalīcijas partneru sejas, mazliet lielāks sabiedrības atbalsts ir parlamenta un ārpusparlamenta opozīcijas spēkiem, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Socioloģisko pētījumu centrs Norstat pēc Igaunijas Sabiedrisko jautājumu pētījumu institūta pasūtījuma veic regulāras sabiedriskās domas aptaujas par vadošo politisko partiju atbalstu vēlētāju vidū.

Lasiet arī: COVID-19 Baltijā. Latvijā – 849, Lietuvā – 1 375, Igaunijā – 1 666

Aprīļa pēdējā nedēļā no valdošās koalīcijas partijām populārākā ir Centra partija ar 25% vēlētāju atbalsta un lēni lejupejošu reitinga līkni kopš aprīļa sākuma. Tās partnere Igaunijas Konservatīvā tautas partija, kura ir slavena ar skandāliem, ierindojusies trešajā vietā ar 16%. Mazākā Igaunijas koalīcijas partija Isamaa kopš aprīļa sākuma saglabājusi 5% vēlētāju atbalsta.

Tikmēr Igaunijā vispopulārākā ir Rīgikogu opozīcijā strādājošā Reformu partija, kuras reitings aprīļa pēdējā nedēļā ir 32%. Vēl parlamenta opozīcijā darbojas Sociāldemokrātiskā partija, kuru saskaņā ar Norstat aptauju šonedēļ atbalsta 7% igauņu vēlētāju.

ERR kā ārpusparlamenta opozīcijas spēku min partiju Estonia 200, kuras reitings ir 7,3%, kas ir ceturtais lielākais. Attiecīgi opozīcijas partijām Igaunijā šobrīd ir lielāks kopējais reitings, nekā koalīcijas partijām, kuras vada valsti krīzes apstākļos, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas