Igaunijā krīzes pirmajā mēnesī eksports sarucis mazāk kā imports

Igaunijā martā, kad mēneša vidū valstī tika ieviesta ārkārtas situācija COVID-19 dēļ, salīdzinot ar 2019.gada martu, preču eksports samazinājies par vienu procentu, bet imports – par diviem, tā liecina jaunākie Igaunijas statistikas pārvaldes dati.

Kā pirmdien, 11.maijā, paziņojumā presei raksta Igaunijas statistikas pārvalde, 2020.gada martā Igaunijas preču eksports esošajās cenās bija mērāms 1,2 miljardu, bet imports 1,4 miljardu eiro apmērā. Tirdzniecības deficīts bijis 150 miljonu eiro liels. Salīdzinot ar 2019.gada martu, ārējās tirdzniecības deficīts valstī sarucis par 16 miljoniem eiro.

Lasiet arī: Latvijas eksports martā par 5,1% mazāks nekā pirms gada

Šā gada martā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, eksporta jomā igauņu uzņēmumi piedzīvoja lielāko preču noieta kritumu Beļģijā (mīnus 21 miljons eiro), Francijā (-20 miljoni eiro) un Dānijā (-19 miljoni eiro).

Uz Dāniju un Beļģiju sarucis degslānekļa eksports, bet uz Franciju mēslojuma eksports.

Importa jomā savukārt martā visvairāk samazinājies igauņu preču imports no Zviedrijas (par 34 miljoniem eiro mazāk), Somijas (kritums par 22 miljoniem eiro) un Latvijas (kritums par 15 miljoniem eiro). No Latvijas visvairāk sarucis minerālu produktu imports, bet no Zviedrijas – elektriskā un transporta aprīkojuma imports.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas