Igaunija lēnu vakcināciju Krievijas pierobežā risina ar vecuma sliekšņa atcelšanu

Šobrīd Igaunijā pret Covid-19 tiek vakcinēti iedzīvotāji no 50 gadu vecuma. Zemākais vakcinācijas temps un augsta slimības izplatība ir Austrumviru apriņķī, Krievijas pierobežā, tādēļ reģionam piešķirts izņēmums un vakcinācija visiem iedzīvotājiem no 16 gadu vecuma tiks atļauta ātrāk, vēsta raidorganizācija ERR.

Piektdien, 7.maijā, Igaunijas Covid-19 vakcinācijas darba grupa lēmusi, ka Austrumviru apriņķī ar lielāko pilsētu Narvu potēšanās no 16 gadu vecuma tiks atļauta no pirmdienas, 10.maija.

Lasiet arī: Ja tagad ievērosim ierobežojumus, vasarā pasākumi varēs notikt – tā Igaunijas ministre

Sociālo lietu ministrijas pārstāvis vakcinācijas jautājumos Mareks Sērs (Marek Seer) sacījis, ka ir svarīgi palielināt vakcinēto iedzīvotāju īpatsvaru apriņķī, lai pamudinātu vakcinēties visu vecuma grupu pieaugušos iedzīvotājus. Igaunijā vidēji vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši 33% pieaugušo iedzīvotāju, bet Austrumviru apriņķī šis īpatsvars ir 21%.

Līdzīgi kā citur Baltijas valstīs arī Igaunijas valdībā netiek apsvērta iespēja vakcinēt iedzīvotājus ar Krievijā izstrādāto vakcīnu Sputnik V. Šobrīd Igaunijā pret Covid-19 tiek vakcinēti iedzīvotāji no 50 gadu vecuma, un visā valstī potēties no 16 gadu vecuma plānots atļaut 17.maijā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas