Igaunija liegs Krievijas pilsoņiem ieceļošanu ar Igaunijā izsniegtām vīzām

Igaunija aizliegs iebraukt valstī Krievijas pilsoņiem ar Igaunijas izsniegtām Šengenas vīzām, ceturtdien, 11.augustā, paziņojusi valdība. Šis noteikums neattiecas uz pastāvīgajiem iedzīvotājiem, un tas stāsies spēkā 18.augustā, informē raidorganizācija ERR.

«Šī sankcija nozīmē, ka vīzas paliks derīgas, bet vīzu turētājiem tiks piemērotas sankcijas, iebraucot Igaunijā, viņiem nebūs atļauts iebraukt Igaunijā,» valdības iknedēļas preses konferencē paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu).

Šis lēmums neattiecas uz Krievijas pilsoņiem, kuriem vīzas izsniegušas citas ES dalībvalstis. Taču šis jautājums tiks izvirzīts ES vēlāk šomēnes, viņš sacīja.

Tas neskars arī Krievijas pilsoņus, kuru dzimtene ir Igaunija vai kuri pastāvīgi dzīvo Igaunijā, sacīja Reinsalu.

Izņēmumi attieksies uz:

  • Krievijas vēstniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem, kas strādā Igaunijā;
  • darbiniekiem, kuri ir tieši iesaistīti preču un pasažieru pārvadājumos;
  • personām, kurām saskaņā ar ES tiesību aktiem ir tiesības brīvi pārvietoties;
  • personām, kuras apmeklē tuvus radiniekus;
  • personām, kuras ieceļo humānu apsvērumu dēļ.

Valdība tagad cenšas panākt, lai šo noteikumu pieņemtu visas ES dalībvalstis.

«Mēs vienojāmies, ka Ārlietu ministrija un Iekšlietu ministrija nākamnedēļ sagatavos savus iespējamos priekšlikumus par to, kā būtu iespējams slēgt Igaunijas robežu tiem Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuriem ir Šengenas vīza, kas nav izsniegta Igaunijā,» sacīja ministrs.

Nākamnedēļ Igaunija sāks papildu robežpārbaudes.

Iekšlietu ministrijas iekšējās drošības ministra vietnieks Veiko Komusārs (Veiko Kommusaar) sacīja, ka no nākamās nedēļas Narvas, Luhamaa un Koidulas robežšķērsošanas punktos, kas robežojas ar Krieviju, tiks veiktas papildu vīzu pārbaudes.

Papildu pārbaudes netiks veiktas Tallinas ostā vai uz dienvidu robežas Iklā un Valgā, viņš teica.

«Ja cita dalībvalsts ir uzņēmusies atbildību un ir uzņēmusi Krievijas pilsoņus Šengenas zonā un izsniegusi viņiem uzturēšanās atļauju, tad Šengenas brīvas pārvietošanās kontekstā cilvēkiem ir tiesības apmeklēt arī citas valstis,» sacīja Kommusārs.

Šobrīd Igaunija ir izsniegusi 53 000 derīgu īstermiņa vīzu, un nedaudz vairāk nekā pusi no tām ietekmēs jaunie noteikumi.

Papildu izņēmums ir paredzēts Krievijas studentiem, kas studē Igaunijā, kuri varēs pagarināt uzturēšanās atļaujas uz vienu gadu.

Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lānemets (Lauri Läänemets) sacīja, ka krievu studenti, kuri nav paspējuši pabeigt studijas noteiktajā laikā, ir nonākuši neērtā situācijā pavasarī ieviesto sankciju dēļ.

Ministrs norādīja, ka studentiem, kuri šobrīd studē Igaunijā, atgriešanās mājās var būt bīstama, ja viņi ir pauduši atbalstu Ukrainai un kritizējuši Krievijas režīmu un tās agresiju.

«Cilvēkiem par to draud cietumsods, tāpēc izņēmuma kārtā bija nepieciešams pagarināt šo studentu uzturēšanās atļaujas par vienu gadu, lai viņi varētu pabeigt studijas.»

Pagājušajā mēnesī valdība paziņoja, ka vīzas netiks pagarinātas Igaunijā studējošiem krievu studentiem, kā rezultātā studentu arodbiedrība iesniedza sūdzības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas