Igaunijā liegs reģistrēt auto ar samazinātu nobraukumu

Pēc Igaunijas Ekonomikas un infrastruktūras ministra lēmuma valstī tiks aizliegts reģistrēt tādus motorizētos transportlīdzekļus un piekabes, kuri ir ievesti no ārvalstīm un kuriem ir mainīti odometra rādījumi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Raidorganizācija vēstīja trešdien, 30.jūnijā, ka Igaunijas transportlīdzekļu tirgū ir izplatīta tā sauktā odometra «pārtīšana». Manipulēšana ar nobraukumu, lai parādītu mazāku kilometru skaitu, nekā transportlīdzeklis faktiski nobraucis, ir viens no galvenajiem paņēmieniem, ko negodīgi automašīnu tirgotāji izmanto, lai maldinātu pircējus, trešdien lēmumu skaidroja Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrija.

Lasiet arī: Auto, kāzas, iepirkšanās – kādiem izdevumiem cilvēki Baltijā ir un nav gatavi ņemt kredītu?

Igaunijas Transporta pārvalde turpmāk varēs atteikties reģistrēt transportlīdzekļus, kuru odometrs ir regulēts. Iestāde var liegt reģistrāciju, kamēr ierīces nav noregulētas, lai tās atbilstu transportlīdzekļa faktiskajam nobraukumam.

Kā ierēdņi uzzinās patieso nobraukumu?

Spēkratiem, kas Igaunijā tiek ievesti no ārvalstīm, Igaunijas Transporta pārvalde pārbauda reālo transportlīdzekļu nobraukumu Eiropas Automašīnu un vadītāja apliecību informācijas sistēmā (EUCARIS). Līdztekus iestāde izmanto arī citu valstu nacionālās datubāzes, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas