Igaunijā masku prasību paturēs līdz vīrusa otrā viļņa beigām

Igaunijā prasība sabiedriskās vietās nēsāt elpceļu maskas paliks spēkā līdz Covid-19 otrā viļņa beigām, jo nevakcinētie cilvēki var izplatīt vīrusu, tā Igaunijas Veselības pārvaldes pausto citē raidorganizācija ERR.

Intervijā Igaunijas valsts televīzijā ETV pirmdien, 11.janvārī, Igaunijas Veselības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Marianna Herma (Mari-Anne Härma) sacījusi, ka ir pāragri teikt, ka vakcinētam cilvēkam nav jānēsā elpceļu maska.

Lasiet arī: Ķīna piekrīt ielaist valstī vīrusa izmeklētājus no PVO

Vakcinētie cilvēki var atkārtoti inficēties ar jauno koronavīrusu, tomēr tā radītais kaitējums veselībai būs vieglāks un būs mazāk simptomu, norādījusi Herma.

Viņa skaidrojusi, ka esošajā situācijā, kad valstī riska grupas vēl nav izpotētas pret Covid-19, vakcinētajiem cilvēkiem ir jāturpina nēsāt maskas līdz riska grupas būs drošībā.

«Kad būsim vakcinēti, mēs turpināsim rīkoties tā, kā līdz šim, līdz brīdim, kad zināsim, ka riska grupas ir vakcinētas. Mēs nēsāsim maskas darbā, sabiedriskās vietās, kur mēs bieži kontaktējamies, arī ar pacientiem. Mēs nēsāsim maskas līdz brīdim, kad vilnis beigsies un mums būs pietiekami daudz vakcinētu cilvēku,» tā pirmdien skaidrojusi Igaunijas Veselības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Marianna Herma, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas