Igaunijā mazuta piesārņojuma vākšanā lūdz iesaistīties brīvprātīgos

Baltijas jūrā pie Igaunijas krastiem notikusi mazuta noplūde. Hījumā salas pašvaldība aicinājusi brīvprātīgos palīdzēt savākt piesārņojumu, ko jūra izskalojusi salas austrumu krastā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Hījumā ir otrā lielākā Igaunijas sala, kas, Baltijas jūras apskalota, atrodas uz ziemeļiem no Sāremā salas un uz rietumiem no Igaunijas kontinentālās daļas. Hergo Tasuja (Hergo Tasuja), Hijumā apriņķa mērs, pavēstījis, ka piesārņojums mazuta gabalu veidā novērots salas piekrastē starp Tahkunas un Heltermā apdzīvotajām vietām.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: EK samazina ekonomikas prognozi, Lietuvā ceļ neapliekamo minimumu

Plašā krasta līnijā izkliedētā piesārņojuma savākšanā jau iesaistīti policijas, Igaunijas Glābšanas un Vides pārvaldes darbinieki, tomēr ar viņiem nepietiek. Tasuja tādēļ aicinājis visus vietējos iedzīvotājus, Hijumā draugus, kā arī Igaunijas Aizsardzības līgu un Sieviešu brīvprātīgo aizsardzības organizāciju iesaistīties.

«Cietais naftas piesārņojums lielākoties sastopams tādos kā gabalos. Mazuta vākšanai nepieciešams izmantot aizsarglīdzekļus, piemēram, cimdus, piemērotu apģērbu un maisu,» skaidrojis Hijumā apriņķa mērs. Piesārņojuma izcelsmes avots pagaidām nav zināms. Hijumā salā tas pamanīts svētdien, 22.maijā, pēc tam, kad mazuta gabali parādījušies arī citā – Vormsi salā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas