Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas finanšu ministrs Martins Helme

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam (Rene Kokk) noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

Minēto uzdevumu vēstulē vides ministram devis Igaunijas finanšu ministrs Martins Helme (Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE)). Koks un Helme abi ir EKRE biedri.

Kā trešdien, 8.prīlī, vēsta ERR, Helmes ieskatā, Igaunijai, kur vairums elektroenerģijas tiek ražots no fosilā kurināmā degslānekļa, būtu lietderīgi izstāties no ES emisiju kvotu tirdzniecības sistēmas, jo tā varētu panākt zemāku cenu elektroenerģijai. Finanšu ministrs uzskata, ka šis varētu būt veids kā mīkstināt koronavīrusa pandēmijas radīto ietekmi uz ekonomiku.

Helme vēstulē Igaunijas vides ministram vaicājis arī kādas ir iespējamās sekas, ar ko izstāšanās gadījumā tiešā vai netiešā veidā saskartos Igaunijas valsts un uzņēmumi.

Atbildi ir sniegusi ES Eiropas Komisijas priekšsēdētājas preses pārstāve Viviana Lonela (Vivian Loonela).

Neviena ES dalībvalsts nevar izstāties no ES emisiju kvotu tirdzniecības sistēmas ne uz laiku, ne arī pastāvīgi, tā sarunā ar ERR sacījusi Lonela.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas