Igaunija naudas atmazgāšanas skandālā aiztur 10 bijušos Danske Bank darbiniekus

Igaunijas varasiestādes ir aizturējušas 10 bijušos Danske Bank darbiniekus kā aizdomās turētos par iespējamu saistību naudas atmazgāšanu bankas Igaunijas atzarā. Izmeklētāji norāda, ka ir iespējami vēl vairāki aresti.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, trešdien, 19.decembrī, Igaunijas kriminālpolicijas priekšnieks Aivars Alavere (Aivar Alavere) paziņojis, ka krimināllietā ir iespējamas vēl aizturēšanas, un komentējis: «Nodarījumi, kas tika pastrādāti gadiem ilgi bija sistemātiski, koordinēti un mērķtiecīgi, to mērķis allaž bija nopelnīt».

Igaunijas ģenerālprokurore Lavlija Perlinga (Lavly Perling) trešdien preses konferencē Tallinā piebildusi: «Aizdomās turētie bija tā saucamā pirmā aizsardzības līnija, klientu menedžeri, kuru uzdevums bija nodrošināt, lai naudas atmazgāšana nenotiktu».

No 2007. līdz 2015.gadam caur Danske Bank Igaunijā veikti potenciāli apšaubāmi darījumi, kas saistīti ar nerezidentu kontiem, ar kopējo vērtību 201 miljardu eiro.

Iespējamās vērienīgās nelikumības bankā šobrīd tiek izmeklētas arī Dānijā, kur saistībā ar skandālu no amata ir atkāpies Danske Bank izpilddirektors Tomass Borgens (Thomas Borgen).

Paralēlu izmeklēšanu veic arī Amerikas Savienoto Valstu federālās iestādes, kuras stingri iestājas pret starptautisko noteikumu pārkāpumiem noziedzīgi iegūtas naudas legalizācijā.

Skaļo izmeklēšanu dēļ Dānijas lielākās bankas akciju vērtība kopš 2018.gada marta ir sarukusi par aptuveni 50%, pazeminot Danske Bank tirgus vērtību par ievērojamiem 13 miljardiem eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas