Igaunijā neatrod jaunus koronavīrusa gadījumus; profilaksei prasa trīs milj. eiro

Igaunijā jaunā koronavīrusa infekcija joprojām konstatēta vienam iedzīvotājam, tikmēr vīrusa profilakses un iespējama uzliesmojuma rīcībai valdībai tiek prasīti papildu trīs miljoni eiro, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik) pirmdien, 2.martā, paziņojis, ka saistībā ar vīrusa izplatīšanos situācija Igaunijā šobrīd ir stabila, proti, kopš ceturtdienas, 27.februāra, joprojām ir atklāts tikai viens inficēšanās gadījums.

Pa šīm dienām attiecīgās analīzes veiktas vēl 60 cilvēkiem, kuri paši vai kuru ģimenes locekļi apmeklējuši uzliesmojuma skartos reģionus pasaulē, un analīžu rezultāti bijuši negatīvi.

Ministrs rosinājis Igaunijas valdību, kas pirmdien sanāk uz sēdi, atbildīgajām slimību profilakses un veselības iestādēm piešķirt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā, kā galvenās vajadzības nosaucot papildu cilvēkresursus, aizsargaprīkojumu un novērošanas termokameras.

«Situācija var ilgt nedēļas vai mēnešus,» prognozējis Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

Latvijā infekcijas gadījumi ar jauno koronavīrusu līdz pirmdienai, 2.martam, nav konstatēti, lai arī analīzes par iespējamu vīrusa klātbūtni organismā veiktas kopumā 114 pacientiem.

Sīkāka informācija iedzīvotājiem, uzņēmumiem un iestādēm par to, kā pasargāt sevi un citus no koronavīrusa infekcijas ir pieejama Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas