Igaunijā neplāno ar nodokli aplikt dabai nedraudzīgas automašīnas

Politiķi Igaunijā nevēlas ieviest nodokli automašīnām, lai samazinātu novecojušo spēkratu skaitu valstī,  un nav plānotas arī plašākas diskusijas par šo jautājumu, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Autotirgotāju un servisu federācijas vadītājs Arno Sillats (Arno Sillat) ERR skaidro, ka pēdējos gados Igaunijā ieved aizvien vairāk vecāku automašīnu un nodokļa piemērošana to nespētu apturēt, tomēr, viņaprāt, automašīnu importa kontroli vajadzētu pastiprināt.

Igaunijas parlamenta Klimata komisijas priekšsēdētājs Erki Savisārs (Erki Savisaar) pārliecināts, ka nodoklis CO2 emisijām neko daudz nepalīdzēs un cilvēkus vajadzētu mudināt lietot sabiedrisko transportu. Tikmēr Finanšu komisijas priekšsēdētājs Aivars Koks (Aivar Kokk) teica, ka auto nav nepieciešams nodoklis, jo tirgus dodas pretī videi draudzīgākām alternatīvām un nodoklis automašīnām kaitētu cilvēkiem, kuru vienīgais pārvietošanās līdzeklis ir auto.

Lasiet arī: EP atbalsta automašīnu CO2 izmešu samazināšanu par 37,5% desmit gadu laikā

Tiek lēsts, ka Igaunijā ir aptuveni 750 000 automašīnu un to vidējais vecums ir 16 gadi, kamēr Somijā, Zviedrijā, Vācijā un Lielbritānijā spēkrata vidējais vecums ir starp astoņiem un desmit gadiem, bet Latvijā un Igaunija – vairāk nekā 16 gadi.

Igaunija iecerējusi līdz 2050.gadam kļūt klimatam neitrāla, tomēr vecākas mašīnas ir dabai nedraudzīgākas un var traucēt šim mērķim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas