Igaunija nevakcinētiem viesiem no trešajām valstīm prasīs uzrādīt analīzes

Igaunija no pirmdienas, 12.jūlija, ieviesusi prasību ceļotājiem no trešajām valstīm, kurās ir augsts Covid-19 inficēšanās līmenis un kuri nav vakcinēti, iebraukt Igaunijā tikai tad, ja pirms ierašanās viņi veikuši koronavīrusa analīzes un rezultāts ir negatīvs, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ieceļotājiem Baltijas valstī no zemēm, kas nav Eiropas Savienības «zaļajā sarakstā», un, ja personas nav vakcinētas, pirms ierašanās Igaunijā ir jānodod analīzes. «Zaļajā sarakstā» iekļauto valstu saraksts ir publicēts Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē (angļu valodā).

Turpmāk ceļotājiem būs jāveic PCR tests 72 stundu laikā vai ātrais antivielu tests 48 stundu laikā pirms ieceļošanas valstī. Noteikumi attiecas uz cilvēkiem, kuri dodas uz Igauniju strādāt, mācīties, uzturēties ģimenes lokā vai uz īpašas atļaujas pamata.

Igaunijas pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem un Eiropas Savienības pilsoņiem Covid-19 analīzes nav jāveic.

Paliks spēkā arī citi izņēmumi no prasības uzrādīt negatīvus analīžu rezultātus, piemēram, tie, kas piemērojami diplomātiem vai starptautisko kravu pārvadājumu šoferiem.

Jauninājuma mērķis ir novērst koronavīrusa ievešanu Igaunijā no ārvalstīm un mazināt vīrusa izplatīšanās risku valstī. Pagājušajā nedēļā Igaunijā kopumā tika reģistrēti 227 jauni COVID-19 gadījumi, no kuriem 51 bija ievests no ārvalstīm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas