Igaunijā noraida aptieku reformas atcelšanas likumprojektu

Igaunijas parlamentā otrdien, 25.februārī, noraidīts grozījumu projekts, kas paredzēja mainīt valstī plānoto aptieku reformu, kuras nolūks ir aptieku pāriešana aptiekāru īpašumā. Grozījumu projektu bija iesniegusi Igaunijas Konservatīvā tautas partija (EKRE), raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijā pirms pieciem gadiem tika pieņemta valdības virzīta aptieku reforma, kuras mērķis atbilstoši Igaunijas Medicīnas preču likumam bija, ka nodot aptiekas, kuras pieder lielām vairumtirdzniecības ķēdēm strādājošu aptiekāru īpašumā, ziņo ERR.

EKRE grozījumu projekts paredzēja mainīt Medicīnas preču likumu ar mērķi noteikt mazāk ierobežojumu attiecībā uz aptieku īpašumtiesībām un struktūru. Tas arī paredzēja atļaut slimnīcām vadīt savas mazumtirdzniecības aptiekas nesaistīti ar vietējiem igauņu vairumtirgotājiem.

Lai arī EKRE ir Igaunijas valdības partija, tās iesniegtais grozījumu projekts noraidīts ar 46 balsīm «pret» un 42 balsīm «par». Savus priekšlikumus reformas grozīšanai ir iesniegusi arī opozīcijas Sociāldemokrātiskā partija, raksta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas