Igaunijā notikusi prezidentu nomaiņa. Amatā stājies ar politiku nesaistītais Kariss

Alars Kariss šonedēļ stājies Igaunijas prezidenta amatā. Bijušais valsts kontrolieris un Igaunijas Nacionālā muzeja direktors savā inaugurācijas runā uzsvēris katra iedzīvotāja pienākumu rūpēties par mieru valstī, izturoties pieklājīgi un neapvainojot atšķirīgi domājošus līdzpilsoņus.

Igaunijas prezidenta kanceleja vēsta, ka Karisa inaugurācija notikusi pirmdien, 11.oktobrī, parlamenta Rīgikogu ēkā. 63 gadus vecais Kariss ir bijušais valsts kontrolieris, bijušais Tartu Universitātes un Igaunijas Dabaszinātņu universitātes rektors. Viņa pēdējā darba vieta pirms 31.augusta, kad Rīgikogu deputāti viņu prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā ievēlēja valsts galvas amatā uz pieciem gadiem, bijusi Igaunijas Nacionālais muzejs Tartu.

Lasiet arī: Igaunijas jaunievēlētais prezidents: Sabiedrības polarizāciju var pārvarēt ar pacietību

Savā inaugurācijas runā jaunais Igaunijas prezidents sacījis likumdevējiem, ka Igaunijas Konstitūcijas preambulā minēts, ka katra pirmais uzdevums ir rūpēties par mieru.

««Iekšējā un ārējā miera sargāšanai,» tā ir [valsts pamatlikuma] norāde, uzdevums, un to atcerēties ikkatram mums ir ikdienas pienākums. Viss pārējais nāk tikai pēc tam – pat igauņu nācijas un kultūras saglabāšana cauri laikmetiem,» sacījis Igaunijas prezidents.

Turpinot tēmu par asumiem sabiedriskajā domā, ko izsaukusi Covid-19 vakcinācijas tēma, Kariss uzvēris, ka iekšējais miers nav atšķirīgu uzskatu mīdīšana kājām, noniecināšana vai konsolidācija. «Rupjība un apvainojumi ir peļami, un es neatturēšos to atkārtot,» savā pirmajā uzrunā Igaunijas prezidenta amatā uzvēris Alars Kariss.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas