Igaunijā omikrona celms kļuvis par dominējošo vīrusa tipu

Decembra laikā Igaunijā omikrona celms ir kļuvis par valstī dominējošo vīrusa SARS-CoV-2 paveidu, paziņojusi Igaunijas Veselības pārvalde. Tā straujā izplatība liecina, ka valstī aug ceturtais koronavīrusa izplatības vilnis, ziņo raidorganizācija ERR.

Vadošās veselības iestādes infekcijas slimību nodaļas vadītāja Hanna Sepa (Hanna Sepp) trešdien, 29.decembrī, norādījusi, ka 55% no iepriekšējā dienā analizētiem pozitīvo analīžu rezultātiem uzrādījuši vīrusa omikrona variantu. Amatpersona piebildusi, ka omikrona celms valstī izplatās ātrāk nekā delta celms, un gadījumu skaits dubultojas aptuveni ik pēc trim dienām. Inkubācijas periods omikrona variantam ir īsāks, proti, trīs dienas.

Lasiet arī: Francija ievieš ierobežojumus un salīdzina pandēmiju ar nebeidzamu filmu

Igaunijas Veselības pārvaldes neatliekamās palīdzības dienesta galvenais ārsts Ragnars Vaiknemets (Ragnar Vaiknemets) savukārt prognozējis, ka Igaunijā gaidāms ceturtais kovida vilnis. Amatpersona sacījis: «Izplatoties omikrona variantam, mēs varam teikt, ka ceturtais vilnis ir nenovēršams.»

Pagaidām Igaunijā gan nav novērojams ar kovidu hospitalizēto iedzīvotāju skaita pieaugums, sacījis Vaiknemets. Amatpersona prognozējis, ka galvenais faktors ar omikrona variantu būt inficēšanās un izplatība slimnīcu vidē, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas