Igaunijā pagaidām neplāno jaunus ierobežojumus

Igaunijā veselības speciālisti pagaidām neprasa jaunu epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanu. Tas tādēļ, ka paredzams, ka oktobra beigās jauno inficēto skaits dienā būs no 1 500 līdz 1 700, bet slimnīcās Covid-19 pacientu skaitu paredz salīdzinoši mazu – ap 450, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pirmdien, 11.oktobrī, uz likumdevēju jautājumiem parlamentā Rīgikogu atbildējusi Igaunijas Veselības pārvaldes ģenerāldirektora vietas izpildītāja Mari-Anna Herma (Mari-Anne Härma). «Inficēšanās rādītājs R šobrīd ir 1,2, kas nozīmē, ka oktobra beigās būs dienas, kad redzēsim 1 500, 1 600 un 1 700 jaunus inficēšanās gadījumus, bet slimnīcā būs 450 pacienti. Situācija būs slikta, ja nonāksim pie 600 pacientiem slimnīcā.»

Lasiet arī: Tiesībsargs: Prasība par obligātu vakcināciju pret Covid-19 valsts un pašvaldību iestādēs attiecas arī uz deputātiem

Atbildot uz deputātu jautājumu, vai ir plānoti jauni epidemioloģiskie ierobežojumi, Herma atbildējusi, ka nav nepieciešams steigā ieviest jaunus ierobežojumus, taču amatpersonai ir zināms, ka Igaunijas valdība plāno šonedēļ izskatīt jaunu ierobežojumu jautājumu.

«Pasākumiem ir jābūt īstermiņa, bet iedarbīgiem. Tie palīdzētu nodrošināt plānveida un neatliekamo [medicīnisko – BNN] palīdzību,» skaidrojusi Igaunijas Veselības pārvaldes vadītāja Mari-Anna Herma. Amatpersona gan uzsvērusi, ka tautsaimniecībai ierobežojumu kontekstā būtu jāpaliek, cik vien iespējams, atvērtai, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas