Igaunija palīdzēs lietuviešiem sargāt ES ārējo robežu

Igaunija apņēmusies nosūtīt uz Lietuvu amatpersonas un aprīkojumu, lai palīdzētu Baltijas kaimiņiem sargāt valsts austrumu robežu, jo uz tās novērots liels robežpārkāpumu skaita pieaugums, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Palīgu sūtīšana iecerēta ar Igaunijas valdības apstiprinājumu ES robežsardzes tīkla Frontex ietvaros.

«Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūra patiešām ir vērsusies pie dalībvalstīm, tostarp Igaunijas, lai piesaistītu papildu atbalstu Lietuvas robežas apsargāšanā. Atbalsts tika pieprasīts papildu amatpersonu un aprīkojuma veidā, ko cita starpā piedāvā Igaunija Lietuva,» tā pirmdien, 21.jūnijā, raidorganizācijai ERR norādīja Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes padomniece stratēģiskās robežu pārvaldības sadarbības jautājumos Helēna Neidere-Vērme (Helen Neider-Veerme).

Lasiet arī: Pabeigti remontdarbi vairākos Lietuvas pierobežas ceļu posmos

Saskaņā ar amatpersonas pausto Frontex pastāvīgi uzrauga situāciju uz ES robežām un ir gatava nosūtīt katrai dalībvalstij papildu amatpersonas vai aprīkojumu atkarībā no situācijas izmaiņām. 2021.gada pirmajā pusē ir ievērojami pieaudzis to cilvēku skaits, kuri no Baltkrievijas mēģina iekļūt ES, nelikumīgi šķērsojot Lietuvas robežu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas