Igaunija papildus iepirks 50 000 devas ar ES pirmo apstiprināto vakcīnu

Igaunija papildus iegādāsies 50 000 ES apstiprinātās uzņēmumu BioNTech un Pfizer vakcīnas devu. Tā par Igaunijas sociālo lietu ministra Tanela Kīka (Tanel Kiik) paziņojumu, kas attiecināts uz mediķu vakcinēšanu pret COVID-19, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Valstī vakcinēšana pret COVID-19 ar minēto ES mērogā apstiprināto vakcīnu sākta svētdien, 27.decembrī, Kohtlas-Jerves pilsētā, Igaunijas ziemeļaustrumos.

Kīks skaidrojis, ka vakcīnas papildu devas pasūtītas gadījumam, ja imunitāte no pirmās vakcinācijas nebūt pietiekami ilga un lai medicīnas darbiniekiem 2021.gada beigās nodrošinātu vēl vienu vakcīnas devu.

Lasiet arī: Jaunie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 508, Lietuvā – 1 773, Igaunijā – 416

«Attiecībā uz daudzumu 50 000 nav liels skaitlis, bet mēs raugāmies tieši uz to, lai veselības un labklājības nozarei dotu pārliecību, ka būs nodrošinājums, ja būs vajadzīga atkārtota vakcinācija,» skaidrojis Igaunijas sociālo lietu ministrs Kīks.

Igaunija kopumā ir no septiņiem ražotājiem pasūtījusi vairāk nekā četrus miljonus vakcīnas dozu, ar ko pietiek divu miljonu cilvēku vakcinēšanai, vēsta ERR. Saskaņā ar Igaunijas Statistikas pārvaldes datiem valstī ir 1,3 miljoni iedzīvotāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas