Igaunija paplašina Valkas un Valgas iedzīvotājiem noteiktos atvieglojumus robežas šķērsošanā

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) trešdien, 18.martā, paplašinājis savu iepriekšējo rīkojumu, kas atļāva tā dēvēto dvīņu pilsētu Valkas un Valgas iedzīvotājiem arī koronavīrusa krīzes apstākļos pāri Igaunijas un Latvijas robežai doties darbā uz kaimiņvalsti, turpmāk attiecinot to arī uz pārējām pierobežas pašvaldībām.

Ratasa rīkojumā norādīts, ka cilvēki, kuri dzīvo pašvaldībās, kas atrodas tieši pie abu valstu robežas, var doties darbā uz Latviju un atgriezties Igaunijā.

Saistībā ar strauju COVID-19 situācijas mainību pasaulē Igaunijas premjers grozījis vairākus savus iepriekšējos rīkojumus.

Konkrēti – anulēts līdzšinējais riska zonas valstu saraksts, kas līdz šim tika atjaunots katru dienu, jo slimības uzliesmojumi jau konstatēti visā pasaulē, tādēļ šāds saraksts faktiski zaudējis jēgu, norādīts valdības paziņojumā.

Atcelta arī prasība visiem Igaunijas robežas šķērsotājiem aizpildīt anketu par savu veselības stāvokli, bet policijai būs tiesības pieprasīt to aizpildīt, piemēram, gadījumā, ja cilvēkam ir slimības simptomi.

Lasiet arī: Izveidots jauns COVID-19 analīžu reģistrācijas tālrunis 8303

Vienlaikus paplašināts arī rīkojums par divu nedēļu pašizolēšanos pēc atgriešanās Igaunijā no ārvalstīm. Ar īpašu policijas atļauju 14 dienu izolēšanās nebūs obligāta, piemēram, valsts prezidentei, premjerministram, valdības locekļiem un konsuliem, ja viņiem nebūs COVID-19 simptomu.

Kā ziņots, lai gan jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 draudu dēļ Igaunija uz laiku ir atjaunojusi robežkontroli un ierobežojusi kustību pāri Šengenas zonas iekšējām un ārējām robežām, Ratass pirmdien nolēma atļaut Valkas un Valgas iedzīvotājiem šķērsot robežu ar atvieglotiem nosacījumiem, ja viņiem ir pamatots iemesls un nav COVID-19 simptomu.

Par pamatotu iemeslu tiek uzskatīts darbs, ģimene vai dzīvesvieta Igaunijā, turklāt iedzīvotājiem ir jābūt iekļautiem Valkas novada pašvaldības sagatavotā personu sarakstā un, kā informējusi Valkas novada pašvaldība, šķērsojot robežu, līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam – pasei vai eID kartei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!