Igaunijā par atkāpšanos paziņo premjerministrs Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) trešdien, 13.janvārī, paziņojis par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību saistībā ar dienu iepriekš sāktu izmeklēšanu par iespējamu korupciju valsts kredītiestādes KredEx lēmumā piešķirt 39 miljonu eiro aizdevumu vērienīgam nekustamā īpašuma būvniecības projektam.

Kā liecina Ratasa paziņojums sociālajā medijā Facebook, Centra partiju pārstāvošais politiķis lēmumu pieņēmis pēc tikšanās ar partijas valdi, partijas Rīgikogu frakciju un citiem tuvākajiem kolēģiem.

«Kā Centra partijas priekšsēdētājs varu arī no visas sirds teikt, ka premjerministra amatā neesmu pieņēmis nekādus ļaunprātīgus vai apzināti nepareizus lēmumus. Šodien esmu sazinājies gan ar valsts ģenerālprokuroru, gan Iekšējās drošības dienesta ģenerāldirektoru, kuri abi apstiprināja, ka viņiem pret mani nav nekādu aizdomu,» tā Ratass, kurš vadījis divus Igaunijas valdības sastāvus kopš 2016.gada.

Igaunijas sabiedriskais medijs ERR vēsta, ka otrdien, 12.janvārī, Igaunijas Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka tai ir aizdomas par iespējamām kriminālām darbībām pret Centra Partijas ģenerālsekretāru Mihailu Korbu (Mihhail Korb), Igaunijas finanšu ministra vietnieci Kersti Krahtu (Kersti Kracht) un uzņēmēju Hillaru Tederu (Hillar Teder). Otrdien par atkāpšanos no Centra Partijas ģenerālsekretāra amata paziņojis Mihails Korbs.

Lasiet arī: Igaunijā uzsākta izmeklēšana pret valsts kredītiestādi KredEx

Igaunijas Iekšējās drošības dienests sācis izmeklēšanu valsts kredītiestādē KredEx saistībā ar lēmumu piešķirt 39 miljonus eiro lielu aizdevumu Porto Franco nekustamā īpašuma būvniecības projektam Tallinā no naudas, kas paredzēta Covid-19 krīzē cietušu uzņēmumu atbalstam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas