Igaunijā par iespējamu balsu pirkšanu atstādina Narvas domes deputātu

No deputāta amata Igaunijas pilsētas Narvas domē atstādināts bijušais vicemērs. Sākta izmeklēšana uz aizdomu pamata, ka pirms oktobra pašvaldību vēlēšanām politiķis izmaksājis ap 40 narvēniešiem SPA procedūras apmaiņā pret balsojumu viņa labā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Izmeklēšanas centrā ir Sergejs Gorlatšs (Sergei Gorlatš), kurš 17.oktobrī notikušajās vēlēšanās ticis ievēlēts valsts trešās lielākās pilsētas domē ar 408 vēlētāju atbalstu, ierindojoties otrajā vietā pēc vēlētāju atbalsta. Gorlatšs ir Narvas mēra Katri Raikas (Katri Raik) līdzgaitnieks, un viņa atstādināšana radījusi situāciju, ka Raikas vadītā vēlēšanu apvienība, kas vēlēšanās izcīnījusi 15 no 31 deputātu vietas, atlikusi koalīcijas līguma parakstīšanu ar norunātajiem koalīcijas partneriem – partiju Igaunija 200.

Lasiet arī: Pūļa finansējuma platformām Igaunijā būs jāsaņem licence

Deputāts Sergejs Gorlatšs tiek turēts aizdomās, par dažādu izklaižu sarūpēšanu vēlētājiem Igaunijas ziemeļaustrumu pilsētā. Deputātu vaino, ka viņš, iespējams, vēlēšanu nedēļā uzaicinājis aptuveni 40 Narvas iedzīvotājus viņa apmaksātā, dienu ilgā atpūtas kūrē, kurā ietilpis ūdensprocedūru centra apmeklējums, ekskursija gida pavadībā. Pēc izklaidēm cilvēki, iespējams, pamudināti nobalsot par viņu, ko saskaņā ar Igaunijas mediju vēstīto izdarījusi aptuveni puse.

Pats deputāts savu vainu jebkādās nelikumībās noliedz un šonedēļ ir norādījis, ka sadarbojas ar izmeklētājiem. «Turpināšu to darīt, līdz tiks noskaidrota visa patiesība, tāpēc izmeklēšanas gaitā man ir jāatkāpjas,» medijiem sacījis Narvas domes deputāts, kurš no amata pienākumu pildīšanas ir astādināts uz trīs mēnešiem, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas