Igaunija pārvēlē amatā tiesībsargu Madisi

Igaunijas parlaments devis savu atbalstu tiesībsarga Illes Madises (Ülle Madise) palikšanai amatā uz otro pilnvaru termiņu, vēsta raidorganizācija ERR.

Balsojums noticis trešdien, 15.decembrī, un savu atbalstu līdzšinējam tiesībsargam pauduši 63 no 101 deputāta. Illes Madises otrais amata pilnvaru termiņš sāksies 2022.gada 30.martā.

Viņas kandidatūru tiesībsarga amatam izvirzījis Igaunijas prezidents Alars Kariss (Alar Karis). Prezidenta vārdiem, Madise var lepoties ar lielu pieredzi akadēmiskajā vidē un arī valsts pārvaldē.

Lasiet arī: Stukāns par Gobzema rīkoto mītiņu: Iestāžu reakcija pret dalībniekiem bija pārāk maiga

Pati kandidāte pirms balsojuma apliecinājusi, ka viņai ir skaidra tiesībsarga loma Igaunijas tiesību sistēmā. «Nav pareizi sacensties par popularitāti vai atteikties no sava amata zvēresta, lai cik pamatīgs šķistu pamatojums. Tiesībsargs nevar un nedrīkst iestāties par tautas vai tiesas pārstāvi. Tikai tad mēs varam saglabāt tiesiskumu, kas patiesi kalpo kā visu pamattiesību un pienākumu garants. Konstitūcija un tiesiskums noteic varu sadalījumu. Vienmēr. Šo sistēmu savukārt nemaina varas līnijas parlamentā vai valdības sastāvs. Visi vēlētāji un viņu pārstāvji ir pelnījuši vienlīdzīgu cieņu. Es tagad skaidri izprotu, balstoties uz personīgo pieredzi, ka tieslietu kanclers ir līdzatbildīgs par Igaunijas likteni,» tā uzrunā deputātiem sacījusi Igaunijas tiesībsargs Ille Madise.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas