Igaunija pastiprina ierobežojumus, pilnībā apturot klātienes mācības

Igaunijā no ceturtdienas, 11.marta, ieviesti jauni, stingrāki epidemioloģiskie ierobežojumi, kas paliks spēkā vismaz vienu mēnesi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Uzņēmējdarbība

Valdība noteikusi, ka no ceturtdienas ir jābūt slēgtiem veikaliem, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas, ārstniecisko palīglīdzekļu veikalus, veterinārās aptiekas, mājdzīvnieku preču veikalus, optikas salonus un degvielas uzpildes stacijas. Arī šīm tirdzniecības vietām ir stingri jāievēro, ka telpas drīkst būt aizpildītas līdz 25% no to platības, un cilvēkiem jāturas divu metru attālumā vienam no otra.

Lasiet arī: Pozitīvie Covid-19 testi Baltijā. Latvijā – 639, Lietuvā – 460, Igaunijā – 1 484

Pakalpojumu sniedzējiem ir atļauts turpināt strādāt ar klientiem, ja tiek ievēroti minētie telpu noslodzes un distancēšanās ierobežojumi. Ēdināšanas iestādes drīkst tirgot ēdienus vienīgi līdzi ņemšanai.

Publiskie pasākumi

No 11.marta Igaunijā ir aizliegti ne tikai iekštelpu, bet arī ārtelpu kultūras pasākumi. No kultūras iestādēm drīkstēs apmeklēt vienīgi muzejus un izstāžu zāles, ja tiek ievēroti minētie telpu noslodzes un distancēšanās ierobežojumi.

Izglītība

Skolās vismaz uz mēnesi tiek apturētas mācības klātienē, un tas attiecas arī uz pamatskolas un vidusskolas pēdējām klasēm. Bērnudārzi turpinās darboties, tomēr bērnu vešana uz tiem nav vēlama. Igaunijas valdība stingri aicinājusi nevest bērnus uz pirmskolas mācību iestādēm, ja vien vecākiem tas nav steidzami nepieciešams.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas