Igaunija pastiprina ierobežojumus, Tallinā un Pērnavā – attālinātas mācības

Nedēļā, kad Igaunijā ieviests epidemioloģisko ierobežojumu kopums, Covid-19 situācija slimnīcās turpinājusi pasliktināties, tādēļ valdība izšķīrusies par stingrākiem ierobežojumiem no nākamās nedēļas. Tikmēr Tallinas un Pērnavas pilsētas pašas izlēmušas sūtīt bērnus attālinātās mācībās, bet Igaunijas tiesībsargs norādījis, ka tam nav juridiska pamata, vēsta raidorganizācija ERR.

Dienvidrietumu piejūras pilsētas Pērnavas dome un skolu direktori ceturtdien, 28.oktobrī, lēmuši līdz 14.novembrim organizēt pašvaldības skolu darbu attālināti. Iepriekš galvaspilsētas Tallinas vadība lēmusi pašvaldības skolās ieviest nedēļu ilgu attālinātu mācību procesu no 4. līdz 8.klasei, tomēr Igaunijas tieslietu kanclere Ille Madise (Ülle Madise) par Tallinas lēmumu norādījusi, ka tam nav juridiska pamata.

Lasiet arī: Igaunijas slimnīcas ir karam līdzīgā situācijā, tā premjerministre Kallasa

Valdība savukārt lēmusi no 1.novembra pastiprināt ierobežojumus attiecībā uz publiskiem un izklaides pasākumiem. Tie joprojām varēs notikt, taču pasākumiem būs jābeidzas, vēlākais, līdz pulksten 23.00. Ja pasākumus vēlēsies apmeklēt skolas vecuma bērni no 12 gadu vecuma, tad viņiem būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts par vakcināciju vai slimības pārslimošanu.

Pasākumu apmeklētājiem būs arī pienākums nēsāt elpceļu maskas. Sabiedriskās iekštelpās kopumā nedrīkstēs notikt cilvēku kustība laikā no pulksten 23.00 līdz 6.00.

Tikmēr paliks spēkā ierobežojumu kopums, kas ieviests pirmdien, 25.oktobrī, ar termiņu līdz 10.janvārim. Tajā prasīts iespēju robežās organizēt darbu attālināti un ēdināšanas un izklaides vietās ielaist cilvēkus ar Covid-19 sertifikātu par vakcināciju vai slimības pārslimošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas