Igaunijā pēc piesardzības perioda darbu atsāks svarīga degslānekļa atradne

Elektroenerģijas ražošanai stratēģiski svarīgā degslānekļa atradne Igaunija valstī ir slēgta kopš aprīļa sākuma. Bažas par COVID-19 uzliesmojumu 800 cilvēku lielajā kolektīvā nav apstiprinājušās, un atsākt darbu ir plānots nākamajā nedēļā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

2.aprīlī, igauņu energokoncerns Eesti Energia, kas vairumu valstī saražotās elektroenerģijas iegūst no degslānekļa, paziņoja par apstiprinātu saslimšanas gadījumu Austrumviru apriņķa pazemes degslānekļa atradnē.

Lasiet arī: Koronavīrusa izplatība Baltijā. Latvijā – 778, Lietuvā – 1 398, Igaunijā – 1 592

Eesti Energia meitasuzņēmums Enefit Kaevandused bija spiests apturēt ieguves darbus Igaunijas atradnē. Nu saslimušais ir atveseļojies un kolektīva analīzes nav uzrādījušas COVID-19 izplatību pārējo darbinieku vidū, tādēļ Enefit Kaevandused plāno atjaunot raktuves darbību pirmdien, 27.aprīlī.

«Uzņēmuma teritorijā – gan virszemē, gan pazemē –, kad tiek pārvietoti strādnieki, ir obligāti jānēsā elpceļu maska vai respirators. Ir nodrošināts aizsargaprīkojums un dezinfekcijas līdzekļi vajadzīgā apjomā. (..) Strādniekiem ar [slimības] simptomiem tiks mērīta temperatūra, un telpas un transportlīdzekļi tiks regulāri dezinficēti», norādījis uzņēmuma izpilddirektors Andress Vainola (Andres Vainola), kā viņa teikto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas