Igaunijā pēc sertifikātu ieviešanas pasākumos ievērojami sarūk apmeklētāju skaits

Igaunijā kopš augusta otrās nedēļas pasākumu, kinoteātru un iekštelpu atpūtas vietu apmeklēšanai tiek prasīts uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Uzņēmumu un pasākumu rīkotāji nu novērojuši būtisku apmeklētāju skaita kritumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Sevišķi liels apmeklētāju un klientu skaita kritums novērots kinoteātros un ūdensprocedūru centros, otrdien, 17.augustā, vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs.

Kinoteātru ķēdes Forum Cinemas ķēdes izpilddirektors Kristjans Kongo (Kristjan Kongo) sacījis, ka pirmajā nedēļā kopš sertifikāta prasības ieviešanas kinoteātru apmeklētāju skaits sarucis par 40%. Aukstāks laiks esot labvēlīgs kinoteātru apmeklējumam, tomēr kino ķēdē pārdots mazāk biļešu, nekā cerēts.

Lasiet arī: Igaunijā pazeminājies hospitalizēto Covid-19 pacientu vecums

«Tas arī ir atkarīgs no filmas izvēles un laikapstākļiem. Šķiet, ka cilvēki vēl nav pietiekami informēti par noteikumu. Viņi joprojām nāk uz kino bez sertifikāta vai apliecinājuma,» tā Forum Cinemas kinoteātru ķēdes izpilddirektors.

Apjomīgajā Kalev SPA centrā un viesnīcā Tallinā arī sākts prasīt Covid-19 sertifikātu. Pirmajā nedēļā ar šo noteikumu apmeklētāju skaits sarucis par vienu piektdaļu. Covid-19 sertifikātu Igaunijā tāpat kā Latvijā var saņemt vai nu pilnībā vakcinētie iedzīvotāji, pēdējā pusgada laikā slimību pārslimojušie un nesen negatīvu Covid-19 analīžu rezultātu saņēmušie, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas