Igaunijā pēc vēlēšanām saredz liberāļu-prokremlisko koalīciju vai Latvijas «putru»

Skatoties uz Latvijas politiķu grūtībām izveidot valdību, Igaunijā vērtē, ko tai nesīs martā gaidāmās parlamenta vēlēšanas. Sabiedriskais medijs ERR saskata iespēju, ka kopīgu valdību varētu izveidot divas lielākās partijas – valdošā Centra partija un liberāli noskaņotā Reformu partija.

Centra partija, kurai ir bijušas saiknes ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina Vienoto Krieviju, vada Tallinas domi un Igaunijas valdību, kur darbojoties kopā ar nacionālkonservatīvo spēku Isamaa/Pro Patria, gan nav mainījusi valsts ārpolitikas un aizsardzības politikas kursu.

Sabiedriskās domas aptaujās Centra partija kopš 2018.gada novembra ir populārākais politiskais spēks, bet tai uz papēžiem min otrs Igaunijas politkas smagsvars –Reformu partija.

Raidsabiedrība ERR rakstā, kur uzsvars likts uz Latvijas Saeimā ievēlēto partiju ilgajām pūlēm izveidot koalīciju, kā pirmo iespējamo Igaunijas vēlēšanu iznākumu min Centra partijas un Reformu partijas kopēju lielo koalīciju.

Ja tām neizdosies vienoties, tad situācija varot kļūt līdzīga pērn Latvijā pieredzētajam politisko sarunu maratonam.

Šobrīd gaidāms, ka Igaunijas parlamentā Rīgikogu kā trešie iekļūs valdībā pārstāvētie sociāldemokrāti, bet ceturtie – labējā spārna Igaunijas Konservatīvā tautas partija, kas pērn lūkoja sevi pozicionēt kā imigrācijas pretiniekus, skaļi iestājoties pret ANO Vispasaules migrācijas paktu.

ERR raksta, ka ilggadējai valdības partijai, Isamaa/Pro Patria, varētu neizdoties iekļūt parlamentā, taču tās vietā varētu stāties jaunizveidotā centriskā partija Igaunija 200, kas par savu mērķi izvirzījusi cīņu pret valstī ilgi sasāpējušām problēmām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas