Igaunijā pensionāru notiesā par kapu vara plākšņu zagšanu

Igaunijā kādam pensionāram piespriests divus gadus ilgs nosacīts cietumsods un naudassods par to, ka viņš zadzis vara kapu plāksnes no kapsētas Paides mazpilsētā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR un laikraksts Järva Teataja.

Aizvadītajā nedēļā tiesa atzinusi 76 gadus veco Arvi Lugu (Arvi Lugu) par vainīgu kapu plākšņu demolēšanā, kas darīts, lai piesavinātos un pārdotu vara plāksnes ar aizgājēju vārdiem Paides pilsētā, Igaunijas vidienē.

Lasiet arī: Igaunija aiztur savu vēstnieku Francijā par rīcību ar valsts noslēpumu

Vainīgais neapsargātajā Paides Reopalu kapsētā nozadzis aptuveni 200 vara un misiņa kapu plāksnes, kas iepriekš bijušas atzītas par nozīmīgiem kultūras mantojuma priekšmetiem. Lugu plāksnes mēģinājis pārdot vietējā pārstrādes rūpnīcā.

Līdztekus divu gadu nosacītam cietumsodam septiņdesmtgadnieks saņēmis arī aptuveni 50 000 eiro lielu naudassodu, ko plānots sadalīt ikmēneša maksājumos un ieturēt no vīrieša pensijas par labu Paides pašvaldībai. Reopalu kapsētai nodarītos postījumus centīsies novērst Igaunijas Nacionālā mantojuma pārvalde, kas restaurācijas darbos ieguldīs 12 500 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas