Igaunijā pērn sarucis abortu skaits

Igaunijā 2020.gadā samazinājies valstī veikto grūtniecības pārtraukšanas operāciju skaits. Samazinājums turpinājis ilgtermiņa tendenci abortu jomā, tā Igaunijas Nacionālā veselības attīstības institūta datus citē raidorganizācija ERR.

Pandēmijas un ierobežojumu apzīmogotājā 2020.gadā Igaunijā tika veikti 3 478 aborti. No tiem 3 277 tika veikti pēc pacientu vēlmes, bet 201 – medicīnisku iemeslu dēļ. Pēc teritoriālā izvietojuma vairums grūtniecību tika pārtrauktas Harju apriņķī, kas ieskauj Tallinu, kā arī Tartu un Austrumviru apriņķos, kas arī ir valsts teritorijas ar lielāko iedzīvotāju skaitu.

Lasiet arī: Igaunijā atļauj telpās pulcēties līdz 600 cilvēkiem un bāriem neierobežos darba laiku

Salīdzinot ar 2019.gada datiem, pērn abortu skaits Igaunijā sarucis par 303. Nacionālā veselības attīstības institūta apkopotā informācija liecina, ka pēc pacientu lūguma pārtraukto grūtniecību skaits valstī ir konsekventi krities kopš 1996.gada. Atskaites punkts šajā statistikā arī ir 1996.gads, kad Igaunijā tika veikti 16 260 aborti.

2020.gadā valstī kopumā piedzimuši 13 073 bērni. 30 gadījumos zīdaiņi nākuši pasaulē bez dzīvības, vēsta ERR.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Latvijā vajag nopietnāku demogrāfijas uzlabošanas polītiku. Pirmais solis ir visu izglītību tikai valsts valodā. Pēc tam — lielākus pabalstus daudzbērnu ģimenēm, atbalstu mazsaimniekiem, nodokļu atcelšanu uz bērnu drēbēm un apaviem, bērnu adoptēšanu tikai Latvijā nevis uz ārvalstīm, administrācijas decentralizāciju, publikas izglītošanu abortu un citos jautājumos, utt.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas