Igaunijā pieaug Krievijas tūristu skaits; bažas par pašizolācijas neievērošanu

Igaunijas-Krievijas robežupe Narva

Kopš Krievija mīkstinājusi tās COVID-19 ceļošanas ierobežojumus, Igaunijā novērota lielāka rosība abu valstu robežas šķērsošanā. Igaunijas Veselības pārvalde paudusi bažas, vai robežšķērsotāji Igaunijā ievēros obligāto prasību doties 14 dienu pašizolācijā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Jūlija otrajā nedēļā Igaunijas-Krievijas robežu šķērsoja aptuveni 700 cilvēku dienā. Šonedēļ Krievija atcēlusi savu ierobežojumu valstī ieceļojušiem doties divu nedēļu pašizolācijā, un robežšķērsotāju skaits audzis līdz vidēji 800 dienā.

Lasiet arī: Trešo valstu iedzīvotājiem par pašizolācijas pārkāpumiem plāno atņemt termiņuzturēšanās atļauju vai anulēt vīzu

Narvas robežpunkta Igaunijas puses priekšnieks Illars Kustala (Üllar Kustala) sacījis: «Mums nav skaidrs, kā tieši turpināsies vīrusa izplatība.

Ja robežšķērsošanas ierobežojumi tiks mīkstināti vēl mazliet, tad pasažieru skaits augustā var būt divkārt lielāks nekā patlaban.»

Igaunijas Veselības pārvaldes ģenerāldirektora vietas izpildītāja Mari-Anna Herma (Mari-Anne Härma) atgādināja, ka Krievijā saslimstība ar jauno koronavīrusu joprojām ir ļoti augsta un tāpēc pašizolācijas prasība ir jāievēro. «Mēs nedzīvojam sabiedrībā, kur viss būtu jākontrolē. Tā ir cilvēka paša atbildība ticēt un ievērot noteikumu. Es un mani kolēģi tiešām ceram, ka cilvēki sapratīs, kādēļ viņiem ir jāpaliek mājās. Runa nav par cilvēku — pašizolācijas mērķis ir vīrusa izplatības apturēšana.»

Krievijā pēdējās 14 dienās līdz ceturtdienai, 16.jūlijam, inficēšanās ar jauno koronavīrusu ir apstiprināta 91 964 cilvēkiem.

Igaunijā turpretim tā apstiprināta tikai 27 cilvēkiem, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas