Igaunija piesaka savu «luksofora sistēmu» sadzīvošanai ar vīrusu un ierobežojumiem

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallasa) nākusi klajā ar «luksofora sistēmas» ieceri, saskaņā ar kuru valdība turpmāk atceltu vai pastiprinātu epidemioloģiskos ierobežojumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kallasa ceturtdien, 8.aprīlī, izklāstījusi ieceri sabiedriskajā telekanālā ETV.

«Priekšlikuma mērķis ir panākt situāciju, kur katrs indivīds un organizācija zina, kas ir vajadzīgs, lai apdraudējums nesasniegtu nākamo līmeni. Piemēram, ēdināšanas iestādes un iepirkšanās centri ir vairākas reizes gājuši cauri šim procesam, vaicājot: «Ko mēs varam darīt, lai samazinātu vīrusa apdraudējumu?»,» norādījusi valdības vadītāja.

Lasiet arī: Somijā ierobežojumu dēļ sarucis alkohola patēriņš

«Luksofora sistēma» Igaunijā tiktu veidota kā tabula, kur katras krāsas situācijai būtu paredzēts konkrēts piesardzības pasākumu kopums un tas attiektos uz visu sabiedrību kopumā.

Kā Kallasas teikto citē ERR: «Ir svarīgi, lai cilvēki un organizācijas zinātu, ka, ja apdraudējuma līmenis ir dzeltens, piemēram, tad tabula viņiem sniedz skaidru norādi, ka mēs darīsim vienu vai otru lietu, lai vīrusa [izplatības – BNN] līmenis nesasniegtu oranžo līmeni.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas