Igaunija piesakās no Afganistānas uzņemt zināmu skaitu bēgļu

Igaunija ir gatava uzņemt līdz desmit cilvēkiem, kuri tiks evakuēti no Afganistānas – tā saistībā ar Rietumvalstīm lojālu afgāņu centieniem izbraukt no Dienvidāzijas valsts, kuru strauji iekarojis grupējums Taliban, paziņojusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas), vēsta raidorganizācija ERR.

«Demokrātisko pasauli turpina šokēt Afganistānā notiekošais haoss,» paziņojumā otrdien, 17.augustā, norādījusi Igaunijas valdības vadītāja no Reformu partijas.

Lasiet arī: Aviokompānijām rekomendēts neizmantot Afganistānas gaisa telpu

«Kā valsts mēs gribam dot savu artavu, lai atrisinātu humāno krīzi, kas izcēlusies Afganistānā. Pašreizējā situācijā Igaunija ir gatava piedāvāt bēgļa statusu līdz desmit cilvēkiem. Konkrēti runājot, [tas attiecas uz – BNN] cilvēkiem, kuru dzīvības dzimtenē ir apdraudētas saistībā ar sadarbošanos ar Eiropas Savienību vai NATO, un viņu tuvākiem ģimenes locekļiem,» pavēstījusi Kallasa.

Igaunijas Ārlietu ministre Eva-Marija Līmetsa (Eva-Maria Liimets) no Centra partijas savukārt komentējusi, ka drošības situācijai, kāda tā ir Afganistānā, ir tiešs iespaids uz Eiropu un pasauli. «Jo sliktāka tur ir civiliedzīvotāju situācija un ciešanas, ar kādām viņi saskaras, jo lielāks ir bēgļu skaits, kuri izbrauc no valsts,» Līmetsa sacījusi par Dievidāzijas valsti, kur dzīvo 31 miljons iedzīvotāju, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas