Igaunija plāno «jostas savilkšanas» papildbudžetu

Igaunijas valdība plāno nākamajos trīs mēnešos izstrādāt otro papildbudžetu kopš COVID-19 krīzes sākuma. Valdība piedāvās izdevumu samazināšanu, taču tie nebūs analogi finanšu krīzes laika taupības pasākumiem, norādījis valdības partijas Pro Patria līderis Helir-Valdors Sēders (Helir-Valdor Seeder).

«Valdība jau ir protokolētā apspriedē vienojusies, ka otrajā ceturksnī tiks izvirzīti priekšlikumi par izdevumu samazināšanu.

Kādi tie būs – rādīs laiks,» tā nacionālkonservatīvās partijas Pro Patria līderis Sēders šonedēļ skaidrojis intervijā raidorganizācijai ERR.

Lasiet arī: COVID-19 skaitļi Baltijā. Latvijā – 675, Lietuvā – 1 128, Igaunijā – 1 434

Igaunijas 2020.gada otrā papildbudžeta aspekti būs atkarīgi no tā, cik ātri valstī tiks iegrožots jaunais koronavīruss un cik dziļu un ilgu iespaidu tā izplatība atstās uz Igaunijas ekonomiku. Koalīcijas partijas vadītājs tomēr paudis pārliecību, ka taupības pasākumi nebūs analogi tiem, kas Igaunijā veikti pirms desmit gadiem.

Atbildot uz žurnālista jautājumu, vai Igaunijai būtu jāturpina aizņemties un cik daudz, Sēders atbildējis:

«Patlaban pareizā ideoloģija ir izmantot iespēju aizņemties tik ilgi, kamēr nosacījumi saglabājas izdevīgi, un tikai tad ķerties pie [valsts finanšu] rezervēm.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas