Igaunija plāno veidot jauna tipa vēstniecību ēkā netālu no Rīgas pilis

Igaunija plāno iegādāties ēku netālu no prezidenta pils Rīgā un tajā izbūvēt jauna atvērtā tipa vēstniecību pēc Ziemeļvalstīs un Šveicē veiksmīgi izmantotas koncepcijas, vēstīja Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR. 

Jauno Igaunijas vēstniecību Rīgas vēsturiskajā centrā plānots atklāt pēc viena vai diviem gadiem, atsaucoties uz Igaunijas vēstnieku Latvijā Arti Hilpusu (Arti Hilpus), ziņoja Igaunijas sabiedriskās televīzijas ETV pārraide Aktuālā kamera (Aktuaalne kaamera).

Pašlaik plānotās Igaunijas vēstniecības ēkas vietā atrodas novecojusi padomju laika biroju ēka, par kuras iegādi sarunas nonākušas noslēguma posmā.

«Pagaidām nav juridiski saistoša pirkšanas-pārdošanas līguma, bet valsts dzīvo pēc finanšu gada principa, tādēļ ir cerība, ka līgums ar pārdevēju tiks parakstīts jau šogad,» teicis vēstnieks.

Igaunijas Ārlietu ministrija nolēmusi jauno diplomātiskās pārstāvniecības modeli izmēģināt Latvijā, bet pēc tam to izmantot arī citās valstīs. Vēstniecības, kurai jākļūst par daļu no pilsētvides un jāiepazīstina ar Igaunijas digitālajiem risinājumiem un tūrisma iespējām, koncepcija tiek izstrādāta kopā ar uzņēmējiem. Ministrija norāda, ka tādu vēstniecības modeli veiksmīgi izmanto Ziemeļvalstis un Šveice.

«Tas būs pirmais izmēģinājums, bet nākotnē vēlamies redzēt Igaunijas vēstniecību modeli, kad pirmajā stāvā ir atvērta telpa, kur var rīkot pasākumus un kur cilvēki var ienākt no ielas, lai vēstniecība nebūtu slēgts bastions, bet vieta, kur mēs iepazīstinām ar Igauniju,» paskaidroja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu).

Pašreizējo Igaunijas vēstniecības ēku Rīgā, Skolas ielā, Igaunijas Ārlietu ministrija plāno pārdot tā, lai pilnībā segtu jaunās vēstniecības būvniecības izmaksas.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, zemesgabals Pils ielā 8/10, uz kura atrodas padomju laika biroju ēka, ir 208 kvadrātmetru platībā. Šo zemesgabalu 2014.gada septembrī no SIA Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūra par 222 180,52 eiro iegādājās Kiprā reģistrētais uzņēmums Leronto Holding Ltd.

Arī uz zemesgabala esošo piecstāvu administratīvo ēku 2014.gada septembrī no Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūras par 1 432 163,98 eiro iegādājās Kiprā reģistrētais uzņēmums Leronto Holding Ltd.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas