Igaunija pusgadā pilsonību piešķīrusi 391 personai, atteikusi – 33

Ilustratīvs attēls

Igaunijā 2020.gada pirmajā pusē pilsonība piešķirta 391 cilvēkiem, no kuriem 273 iepriekš nav bijis noteiktas pilsonības. Bijuši arī atteikumi Igaunijas pases piešķiršanā, vēsta raidorganizācija ERR.

Līdz jūlijam atteikums piešķirt Igaunijas pilsonību dots 33 personām. Lai saņemtu Igaunijas pilsonību, tās pretendentam ir jāatsakās no savas iepriekšējās pilsonības.

Lasiet arī: Klāt nākušie koronavīrusa gadījumi Baltijā. Latvijā – 8, Lietuvā – 10, Igaunijā – 22

No šā gada 391 jaunā valsts pilsoņa 273 personām pirms tam nav bijis noteiktas pilsonības, no kā atteikties. Otrā lielākā grupa, proti, 83 personas iepriekš bijuši Krievijas pilsoņi.

Tai seko bijušie Ukrainas pilsoņi, kuru skaits ir desmit. Prasības pases saņemšanai izpildījuši arī septiņi bijušie Pakistānas pilsoņi, un pa trim cilvēkiem no Latvijas, Baltkrievijas un Armēnijas. Par labu Igaunijas pilsonībai 2020.gada pirmajos sešos mēnešos izvēli izdarījuši arī divi amerikāņi, divi turki un divi šrilankieši.

Šāda etniskā dažādība Igaunijai ir raksturīga. Piemēram, 2019.gadā līdzās igauņiem kā valsts iedzīvotāji bijuši reģistrēti vēl 146 tautību pārstāvji, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas