Igaunijā Rail Baltica koridorā veidos četras sugu aizsardzības zonas medņiem

Dzelzceļa līnijas Rail Baltica koridorā Igaunijā šīs valsts Vides ministrija pēc Valsts mežu apsaimniekošanas centra un Vides pārvaldes vides aizsardzības ekspertu ieteikumiem Pērnavas apriņķī plāno izveidot četras sugu aizsardzības zonas medņiem kopumā 1038,9 hektāru platībā.

Trīs sugu aizsardzības zonās ar kopējo platību 900,4 hektāri būs aizliegta jebkāda veida mežizstrāde, bet 138,5 hektāru ierobežotajā zonā būs aizliegta ciršana ar reģenerācijas metodi.

Ierasti sugu aizsardzības zonas tiek veidotas tur, kur putni jau ligzdo un vairojas, bet šoreiz tas ir preventīvs pasākums ar mērķi izveidot zonas, kur tie varēs ligzdot nākotnē.

Igaunijas Vides ministrijas vicekanclers Marku Lamps atzina, ka šāda iecere pilnībā nemazinās riskus, ko rada medņu pārošanas vietu pārcelšana.

«Šajā procesā nepārtraukti tiek pievienota jauna informācija, jo pētījumi joprojām turpinās un pagaidām nav pieejams Rail Baltica ietekmes uz vidi novērtējums,» viņš teica.

Ministrija turpinot izvērtēt iespējas Rail Baltica uzbūvēt ar pēc iespējas mazāku negatīvo ietekmi uz vidi.

Igaunijas vides ministrs Rene Koks sacījis, ka jaunā dzelzceļa līnija nedrīkst pasliktināt nevienas būtnes dzīves apstākļus.

Lasiet arī: Igaunija neņems kredītus Rail Baltica būvniecībai, paziņo ministrija

Vides reģistrā četras sugu aizsardzības zonas ir atzīmētas kā izstrādes posmā esošas. Diskusijas par medņu aizsardzību turpināsies darba grupā, ko veido zinātnieki un vides aizsardzības eksperti. Pašlaik tiek atjaunināta rīcības programma medņu aizsardzībai un tiek analizētas līdz šim veiktās aizsardzības darbības.

Pašlaik Igaunijā ap 60 000 hektāru ir noteikta kā sugas aizsardzības zona medņu biotopiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas