Igaunijā ražotāju cenu indekss gadā – augšup par 15,5%

Igaunijā ražotāju cenām gada laikā līdz augustam novērots lēciens 15,5% apmērā. Ražotāju cenu indekss izsaka valstī izgatavoto rūpniecisko preču cenu svārstības, liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Kā pirmdien, 20.septembrī, paziņojumā presei vēsta Igaunijas Statistikas pārvalde, indekss kāpis arī šovasar no jūlija līdz augustam. Reģistrētais kāpums mēneša laikā arī ir ievērojams, proti, par 1,7%, un tas liecina par sadārdzinājuma turpināšanos.

Lasiet arī: Ar lietotnēm izsaucamo taksometru cenām Igaunijā novēro strauju kāpumu

Eveli Šokmane (Eveli Šokman), iestādes vadošā analītiķe, skaidrojusi, ka gada griezumā indeksa kāpuma galvenais dzinējspēks bijis cenu kāpums koksnes un koksnes produkcijas ražošanā, kā arī elektroenerģijas un metāla izstrādājumu ražošanā.

Cenu kritums savukārt reģistrēts tekstila preču un degvielas eļļu ražošanā, kā arī ieguves rūpniecībā un karjeru darbībā. Eksporta cenu indekss Igaunijā audzis jau 11 mēnešus pēc kārtas, un, salīdzinot 2020.gada augusta un 2021.gada augusta rādītājus, kāpis par 15,6%. Importā ražotāju cenu indekss savukārt gada laikā audzis mazliet lēnāk, proti, par 15,2%, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes sniegtā informācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas